wydarzenia

mLegitymacja

Nasza szkoła przystąpiła do projektu mLegitymacja – wspólnej inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji. mLegitymacja to legitymacja szkolna w telefonie będąca częścią aplikacji mObywatel. Jest bezpiecznym, nowoczesnym i bezpłatnym narzędziem, które – identycznie jak papierowa legitymacja – poświadcza uprawnienia uczniów do ulgowych przejazdów kolejowych, czy autobusowych.

W tym mobilnym dokumencie zapisane są wszystkie dane, które można znaleźć w papierowej legitymacji: imię i nazwisko ucznia, numer legitymacji, datę wydania, termin ważności, status użytkownika (uczeń), datę urodzenia, PESEL, adres zamieszkania, nazwę i adres szkoły.

Uczniowie mogą korzystać z mLegitymacji w tych samych sytuacjach, w których obecnie korzystają z „tradycyjnych” dokumentów: podczas kontroli biletów, przy zakupie biletów do kina itp.

Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wcześniej wydano tradycyjną wersję dokumentu. Okres ważności mLegitymacji jest taki sam jak okres ważności wydanej wcześniej wersji papierowej. W przypadku utraty ważności „tradycyjnej” legitymacji, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniana. Unieważnienie będzie mogło być dokonane przez szkołę także w przypadku utraty mLegitymacji na skutek uszkodzeń, niepoprawnego działania lub utraty urządzenia mobilnego, w którym była przechowywana (mLegitymacja jest przypisana do kontretnego urządzenia - w momencie zgubienia lub kradzieży telefonu należy natychmiastowo poinformować osoby odpowiedzialne za wydawanie mLegitymacji).

Wymagania sprzętowe - telefon z systemem operacyjnym Android w wersji co najmniej 6.0.

Aby uruchomić mLegitymację należy:

  • Złożyć wniosek do dyrektora szkoły o wydanie mLegitymacji (do pobrania). Wnioski prosimy przekazywać do sekretariatu szkoły.
  • Wysłać na adres szkola@gozd.edu.pl jako załącznik zdjęcie legitymacyjne w formacie JPG lub JPEG w rozmiarze do 5 MB, podpisane w nazwie pliku imieniem i nazwiskiem ucznia oraz klasą (na przykład: jan_kowalski_5b).
  • Pobrać Aplikację mObywatel , potwierdzić regulamin.
  • Po otrzymaniu ze szkoły kodu aktywacyjnego uruchomić System na urządzeniu.

Regulamin usługi mLegitymacja szkolna:

https://www.mobywatel.gov.pl/mobywatel.android.mlegitymacjaszkolna.regulamin.2.1.0.pdf

Informacje o usłudze mLegitymacja:

https://mc.bip.gov.pl/publiczna-aplikacja-mobilna/informacje-o-publicznej-aplikacji-mobilnej.html

Do pobrania:


Modernizacja stołówki

Dzięki środkom pozyskanym z rezerwy subwencji oświatowej Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz wsparciu Gminy Gózd udało się zmodernizować stołówkę Zespołu Szkół w Goździe.

Wykonano remont pomieszczeń jadalni przedszkola i szkoły podstawowej, wymieniono drzwi i okna - podawcze i odbiorcze, wyremontowano pomieszczenia i zakupiono sprzęt do kuchni.

Wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie serdecznie dziękujemy!


Code Week 2019

Nasza szkoła weźmie udział w Europejskim Tygodniu Kodowania w dniach 7-11 października 2019 r.

16 września 2019 r.


OSTATNI DZWONEK – DO #CODEWEEK2019 JUŻ MNIEJ, NIŻ MIESIĄC!

Już niespełna trzy tygodnie dzielą nas od rozpoczęcia siódmej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania! O co chodzi w tym komputerowym zamieszaniu? Dlaczego warto się zaangażować? Czy moje dziecko może wziąć udział? Co z opłatami? Odpowiedź na te i inne nurtujące pytania znajdziecie poniżej, więc… Zapraszamy do lektury!

Od 5 do 20 października w całej Europie, w tym oczywiście w Polsce, będziemy świętować Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2019. Na czym polega to świętowanie? Na świetnej zabawie, do której zapraszamy wszystkich, w każdym wieku.

Europejski Tydzień Kodowania to …

wydarzenie społeczne, w które angażują się wszystkie europejskie państwa i nie tylko! Jego misją jest poszerzanie i promowanie kompetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z programowaniem. W skrócie: jeśli wiesz co nieco o programowaniu – w trakcie CodeWeek dowiesz się jeszcze więcej, jeśli o programowaniu nie wiesz nic – CodeWeek to świetna okazja, by zacząć swoją przygodę z kodami i robotami. Zapewniamy – to prostsze, niż Wam się wydaje! Dlatego do wspólnej zabawy zapraszamy osoby w każdym wieku – od maluchów z przedszkoli, po członków klubów seniora. Dajemy słowo – wszyscy będziecie bawić się świetnie.

Po co uczyć dzieci programowania?

Po co nam to programowanie? To nie tylko ścieżka kariery. To przede wszystkim nauka, która daje szansę na zdobycie uniwersalnych kompetencji – kluczowych nie tylko dla dzieciaków, ale i bardzo przydatnych w dorosłości. Wbrew popularnej opinii - programowanie to nie tylko siedzenie przed komputerem, ale to przede wszystkim ćwiczenie logicznego myślenia, spostrzegawczości, koncentracji uwagi czy umiejętności matematycznych. Projektowanie prostych komputerowych algorytmów daje dzieciom (i wielu dorosłym) poczucie sprawczości oraz uczy zadaniowego podejścia do problemów. Praca w zespołach, czy szukanie wspólnych rozwiązań, pomagają doskonalić także kompetencje społeczne. Nie trzeba być matematycznym orłem, by być świetnym programistą. Dajemy słowo – humaniści także sobie poradzą ☺

Programowanie to frajda!

Zeszłoroczna edycja CodeWeek cieszyła się ogromną popularnością! Przez dwa tygodnie w całej Polsce zorganizowaliśmy ponad pięć tysięcy wydarzeń. Jesteśmy bardzo dumni z tego wyniku i jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy się zaangażowali. Apetyt oczywiście rośnie w miarę jedzenia, dlatego w tym roku mierzymy jeszcze wyżej. Na kogo liczymy najbardziej – oczywiście na uczniów, nauczycieli i rodziców. Bez Was nic się nie uda.


Krok po kroku

Tak jak wspominaliśmy – nie ma ograniczeń wiekowych. Każdy pomysł na zaangażowanie jest dobry. Liczą się dobre chęci i miłe spędzenie czas.

Zacznijcie od lekcji informatyki, które odbędą się w Waszej szkole pomiędzy 5 a 20 października. Inne pomysły? Turniej logicznych gier planszowych, pogadanka o nowych technologiach, konkurs dla uczniów, a może obejrzycie razem film z nowinkami technicznymi w rolach głównych i później o nim podyskutujecie? Dobrym pomysłem jest także zaproszenie seniorów i pokazanie im jak obsługiwać komputer lub smartfona. Jeśli o to chodzi, nie ma lepszych nauczycieli od dzieci.

Pamiętajcie o jednym – jakiekolwiek wydarzenie zorganizujecie, zgłoście je na stronie www.codeweek.eu/events To ważne - liczba zgłoszonych w każdym kraju inicjatyw decyduje, który kraj zdobędzie pierwsze miejsce w tym ogólnoeuropejskim wyścigu fair play.

Kto pyta, nie błądzi

Jeśli macie pytania lub to co napisaliśmy nie jest dla Was jasne, zajrzyjcie na stronę www.koduj.gov.pl. Zachęcamy również do śledzenia profilu Code Week PL na Facebook’u (https://pl-pl.facebook.com/CodeWeekPL/). Możecie też do nas pisać na adres: programowanie@mc.gov.pl

Bądźmy w kontakcie!

Pozdrawiamy

Zespół #CodeWeek2019


Wycieczka

4 października 2019 r. wyjazd uczniów klas szóstych na kręgle do Platinium w Radomiu.

4 października 2019 r. wyjazd uczniów klasy czwartej i piątej do Królewskich Źródeł w Kozienicach.


konkurs profilaktyczny

Regulamin konkursu profilaktycznego


Wycieczka

9 maja 2019 r. wyjazd uczniów klas piątych na wycieczkę szkolna do Łodzi.


Dzień otwarty

9 maja 2019 r. w godzinach 16.00 - 17.00 w naszej szkole był dzień otwarty.


Spotkanie z Policjantem

15 lutego 2019 r. uczniowie klas IV - VIII i trzecich oddziałów gimnazjalnych uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Tematem spotkań było bezpieczeństwo oraz zapobieganie niepokojącym zjawiskom w Internecie, a także poruszone zostały zagadnienia dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich i wpływu używek na organizm młodego człowieka.


Szkolny Konkurs Informatyczny

5 lutego 2019 r. po raz piętnasty w Polsce obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu. Tegoroczne hasło „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” zachęca wszystkich do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w Internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Z tej okazji w naszej szkole uczniowie klas IV - VIII wzięli udział 14 lutego 2019 r. w szkolnym konkursie grafiki komputerowej. Ich zadaniem było wykonać plakat promujący tegoroczne hasło DBI.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

  • I miejsce - Alicja
  • II miejsce - Maja
  • III miejsce - Zuzanna

Wyróżnienia: Maja i Magdalena

Oto nagrodzone prace uczestniczek konkursu:


Zebrania śródroczne

24 stycznia 2019 r. odbyły się zebrania śródroczne wychowawców klas z rodzicami uczniów.

Mobilne Planetarium

22 stycznia 2019 r. podczas seansu w mobilnym planetarium dzieci i młodzież zostali zabrani w niezwykłą podróż do najdalszych zakątków kosmosu. Pokaz dostarczył niezapomnianych przeżyć i wzruszeń, pozwolił rozbudzić zainteresowania i zaspokoić ciekawość młodego widza. Była to niecodzienna lekcja fizyki pt: "Kosmos i jego planety".

Wigilie klasowe

21 grudnia 2018 r. odbyły się wigilie klasowe.

Jasełka Bożonarodzeniowe

20 grudnia 2018 r. w naszej szkole cała społeczność szkolna, rodzice i zaproszeni goście uczestniczyli w Jasełkach przegotowanych przez dzieci klas drugich szkoły podstawowej.

Dzień otwarty

6 grudnia 2018 r. w godzinach 16.00 - 17.00 w naszej szkole był dzień otwarty.

Lekcja otwarta

5 grudnia 2018 r. o godzinie 8.55 w sali nr 10 odbędzie się lekcja otwarta w klasie IV szkoły podstawowej, na którą zaprasza pani Anna Szczęsna zainteresowanych rodziców i nauczycieli.

Gminny konkurs na najpiękniejsze drzewko bożonarodzeniowe

4 grudnia 2018 r. na placu przed Urzędem Gminy w Goździe reprezentanci wszystkich szkół z terenu gminy wzięli udział w dekorowaniu świątecznych choinek. Organizatorem konkursu były szkoły z Podgóry i Małęczyna. Nasi uczniowie pod opieką pań: Katarzyny Mazur i Anny Szczęsnej z ogromnym poświęceniem, w strugach deszczu stroili choinkę ozdobami przygotowanymi przez dzieci i młodzież naszej szkoły. Wszystkie choinki były przepiękne, ale jury musiało wybrać tę najpiękniejszą - zwyciężyła szkoła z Podgóry. My zdobyliśmy wyróżnienie. Gratulujemy wszystkim, którzy przygotowali nietuzinkowe ozdoby. Drzewka będą zdobić otoczenie Urzędu Gminy aż do lutego.

Zdjęcia z konkursu można obejrzeć pod adresem https://photos.app.goo.gl/7b59vAeFLCrwR21eA

Finał Gminnego Konkursu Wiedzy o Gminie Gózd

16 listopada w naszej szkole odbył się finał Gminnego Konkursu Wiedzy o Gminie Gózd. W zmaganiach wzięły udział reprezentacje szkól z terenu naszej gminy, które rywalizowały w trzech kategoriach: wiedzy, prezentacji multimedialnej i artystycznej.

Wszystkie drużyny zaprezentowały bardzo wysoki poziom.

Jury, pod przewodnictwem wójta Pawła Dziewita, wyłoniło najlepsze zespoły.

Pierwsze miejsce zajęli przedstawiciele Publicznej Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza z Klwatki-Królewskiej, drugie dzieci i młodzież z Kuczek-Kolonii a trzecie - z Kłonówka-Kolonii.

Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy i nagrody a dzieci drobne upominki i słodycze.

Uczestnikom i ich opiekunom składamy gratulacje.

Zdjęcia z konkursu można obejrzeć pod adresem https://photos.app.goo.gl/fuJY1YyYvAUYgNsJ8

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 8 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyła się wieczornica patriotyczna, adresowana do społeczności lokalnej z terenu gminy Gózd.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: władze gminy Gózd na czele z wójtem - panem Pawłem Dziewitem, ksiądz kanonik Zbigniew Skorża, przedstawiciele instytucji oświatowych z terenu naszej gminy oraz licznie zgromadzona społeczność lokalna.

Uroczystość miała wzniosły charakter. Część oficjalną rozpoczęło wspólne odśpiewanie czterech zwrotek hymnu, następnie swój program artystyczny zaprezentowali uczniowie naszej szkoły.

Kolejnym punktem programu była prezentacja multimedialna przedstawiająca najważniejsze wydarzenia z historii naszej Ojczyzny.

Zostały również podsumowane działania podjęte w ramach projektu patriotycznego „Patriotyzm jest w nas”, realizowane w naszej szkole od listopada 2017 r. do listopada 2018 r.

Uroczystość uświetniły także występy wokalne zaproszonych gości oraz występ Koła Gospodyń Wiejskich „Gozdowianki”.

Swoje wiersze o tematyce patriotycznej zaprezentował lokalny poeta pan Jan Kiraga.

Uroczystość zakończyła się wspólnym odśpiewaniem Roty. Działaniami współtowarzyszącymi była wystawa historyczna „Wspomnień czar” oraz degustacja staropolskich potraw.

W dniu 9 listopada cała szkoła wzięła udział w akcji "Rekord dla Niepodległej". O godzinie 11:11 nauczyciele, pracownicy i uczniowie, zebrani na sali gimnastycznej, odśpiewali cztery zwrotki polskiego hymnu.

Uroczystości upamiętniające setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości była dla nas i dla przybyłych gości lekcją patriotyzmu i historii, hołdem wdzięczności złożonym tym, którzy walczyli o niepodległość Polski i dzięki którym dziś możemy żyć w wolnym kraju.

Zdjęcia i filmy z uroczystości można obejrzeć pod adresem: https://photos.app.goo.gl/PuuETDTy47p9vMiC6

Ślubowanie klas pierwszych

31 października w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość Ślubowanie uczniów klas pierwszych.

O godzinie 10: 00 do sali gimnastycznej przy dźwiękach muzyki Pierwszoklasiści, w obecności Dyrektora Szkoły, zaproszonych gości i Rodziców, pięknie zaprezentowali się w części artystycznej. Wyrecytowali wiersze, zaśpiewali piosenki, zatańczyli poloneza. Swoją postawą udowodnili przybyłemu na tą uroczystość Duszkowi Aplausowi i wszystkim obecnym, że każdy z nich zasługuje na miano ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Goździe.

Podczas składania ślubowania wszyscy pierwszoklasiści obiecali być dobrymi uczniami i wspaniałymi kolegami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po uroczystej przysiędze zostali pasowani ołówkiem przez Pana Dyrektora, co oznacza przyjęcie ich do społeczności szkolnej. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki od zaproszonych gości, młodszych i starszych kolegów i koleżanek.

W czasie uroczystości panowała podniosła atmosfera. Zdenerwowanie uczniów udzielało się również ich Rodzicom. Wzruszeni wspierali swoje pociechy w tak ważnym dla nich dniu.

Po skończonej akademii nasi bohaterowie wraz z rodzinami udali się na słodki poczęstunek, zorganizowany przez Rodziców.

Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów

w nauce. Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością! Powodzenia!

Zdjęcia z uroczystości można zobaczyć w albumie: https://photos.app.goo.gl/Lju8prGtK7Huv4cZ8


Jesteś widoczny - jesteś bezpieczny

30 października w naszej szkole Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie zorganizował imprezę w ramach kampanii społecznej "Jesteś widoczny jesteś bezpieczny", w której wzięli udział uczniowie klas III-VIII szkoły podstawowej.

Wszyscy uczestnicy wzięli udział w trzech panelach promujących bezpieczeństwo. Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu przeprowadzili naukę jazdy po torze rowerowym, policjanci z Komendy Miejskiej zapoznali uczniów z niebezpieczeństwami na drodze. Strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu omówili zasady udzielana pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Wszystkie dzieci otrzymały zestawy zawierające elementy odblaskowe.

Zdjęcia z wydarzenia można obejrzeć w albumie, który znajduje się pod adresem: https://photos.app.goo.gl/4iZRWnkQoK5FDTfr6

18 października 2018 r.

O godzinie 10.00 w Zespole Szkół w Goździe odbyła się, jak co roku o tej porze, próbna ewakuacja. Akcja przeprowadzenia próbnej ewakuacji przebiegała szybko, sprawnie i bez zakłóceń.

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

17 października 2018 roku o godzinie 10.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Goździe odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: wójt Gminy Gózd, pan Paweł Dziewit, dyrektor ZEAS-u, pan Józef Drab oraz ks. kan. Zbigniew Skorża.

Przedstawienie przygotowali uczniowie pod kierunkiem pań: Anny Popławskiej, Katarzyny Mazur, Edyty Miernik i Agnieszki Świgoń. Młodzi artyści pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie oraz przedstawicielka rady rodziców, pani Małgorzata Juźwik, docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Na zakończenie akademii głos zabrali: wójt Gminy, p. Paweł Dziewit oraz dyrektor szkoły, p. Sławomir Czyż, którzy podziękowali za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyli wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Pod koniec zostały wręczone Nagrody Wójta i Dyrektora wyróżnionym nauczycielom.

Zdjęcia z uroczystość znajdują się w albumie dostępnym pod adresem: https://photos.app.goo.gl/QtHbHvCLaatDKxAC8

Wystawa pamiątek

W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości podjęliśmy się zorganizowania w naszej szkole wystawy pamiątek związanych z odzyskaniem niepodległości i budową państwowości Polskiej.

Uprzejmie prosimy Państwa o pomoc i włączenie się w obchody tego święta. Dlatego zwracamy się z prośbą o poszukanie starych dokumentów, przedmiotów, fotografii związanych z historią Polski i wypożyczenie nam na czas trwania wystawy, czyli od 15 października do 16 listopada.

Z góry dziękujemy za zrozumienie i zaangażowanie w nasz wspólny projekt. Wszystkie przyniesione przez Państwa pamiątki oddamy zaraz po zakończeniu wystawy.

20 września 2018 r.

W czwartek, tj. 20 września 2018 roku, uczniowie klas I - VI szkoły podstawowej wezmą udział w elmeksowaniu zębów.


18 września 2018 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie z wychowawcami oddziałów, które rozpoczną się dnia

18 września (wtorek) o godzinie 16.00.

Po zebraniu zapraszamy reprezentantów oddziałów na spotkanie z dyrektorem Zespołu Szkół w Goździe.

3 września 2018 r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września 2018 r. o godzinie 10.00 na sali gimnastycznej.

Przedszkole rozpoczyna pracę 3 września od godziny 7:00.

Na Mszę Świętą zapraszamy o godz. 8:30 do Kościoła pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Goździe.