wydarzenia

konkurs profilaktyczny

Regulamin konkursu profilaktycznego


Wycieczka

9 maja 2019 r. wyjazd uczniów klas piątych na wycieczkę szkolna do Łodzi.


Dzień otwarty

9 maja 2019 r. w godzinach 16.00 - 17.00 w naszej szkole był dzień otwarty.


Spotkanie z Policjantem

15 lutego 2019 r. uczniowie klas IV - VIII i trzecich oddziałów gimnazjalnych uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Tematem spotkań było bezpieczeństwo oraz zapobieganie niepokojącym zjawiskom w Internecie, a także poruszone zostały zagadnienia dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich i wpływu używek na organizm młodego człowieka.


Szkolny Konkurs Informatyczny

5 lutego 2019 r. po raz piętnasty w Polsce obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu. Tegoroczne hasło „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” zachęca wszystkich do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w Internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Z tej okazji w naszej szkole uczniowie klas IV - VIII wzięli udział 14 lutego 2019 r. w szkolnym konkursie grafiki komputerowej. Ich zadaniem było wykonać plakat promujący tegoroczne hasło DBI.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

  • I miejsce - Alicja
  • II miejsce - Maja
  • III miejsce - Zuzanna

Wyróżnienia: Maja i Magdalena

Oto nagrodzone prace uczestniczek konkursu:


Zebrania śródroczne

24 stycznia 2019 r. odbyły się zebrania śródroczne wychowawców klas z rodzicami uczniów.

Mobilne Planetarium

22 stycznia 2019 r. podczas seansu w mobilnym planetarium dzieci i młodzież zostali zabrani w niezwykłą podróż do najdalszych zakątków kosmosu. Pokaz dostarczył niezapomnianych przeżyć i wzruszeń, pozwolił rozbudzić zainteresowania i zaspokoić ciekawość młodego widza. Była to niecodzienna lekcja fizyki pt: "Kosmos i jego planety".

Wigilie klasowe

21 grudnia 2018 r. odbyły się wigilie klasowe.

Jasełka Bożonarodzeniowe

20 grudnia 2018 r. w naszej szkole cała społeczność szkolna, rodzice i zaproszeni goście uczestniczyli w Jasełkach przegotowanych przez dzieci klas drugich szkoły podstawowej.

Dzień otwarty

6 grudnia 2018 r. w godzinach 16.00 - 17.00 w naszej szkole był dzień otwarty.

Lekcja otwarta

5 grudnia 2018 r. o godzinie 8.55 w sali nr 10 odbędzie się lekcja otwarta w klasie IV szkoły podstawowej, na którą zaprasza pani Anna Szczęsna zainteresowanych rodziców i nauczycieli.

Gminny konkurs na najpiękniejsze drzewko bożonarodzeniowe

4 grudnia 2018 r. na placu przed Urzędem Gminy w Goździe reprezentanci wszystkich szkół z terenu gminy wzięli udział w dekorowaniu świątecznych choinek. Organizatorem konkursu były szkoły z Podgóry i Małęczyna. Nasi uczniowie pod opieką pań: Katarzyny Mazur i Anny Szczęsnej z ogromnym poświęceniem, w strugach deszczu stroili choinkę ozdobami przygotowanymi przez dzieci i młodzież naszej szkoły. Wszystkie choinki były przepiękne, ale jury musiało wybrać tę najpiękniejszą - zwyciężyła szkoła z Podgóry. My zdobyliśmy wyróżnienie. Gratulujemy wszystkim, którzy przygotowali nietuzinkowe ozdoby. Drzewka będą zdobić otoczenie Urzędu Gminy aż do lutego.

Zdjęcia z konkursu można obejrzeć pod adresem https://photos.app.goo.gl/7b59vAeFLCrwR21eA

Finał Gminnego Konkursu Wiedzy o Gminie Gózd

16 listopada w naszej szkole odbył się finał Gminnego Konkursu Wiedzy o Gminie Gózd. W zmaganiach wzięły udział reprezentacje szkól z terenu naszej gminy, które rywalizowały w trzech kategoriach: wiedzy, prezentacji multimedialnej i artystycznej.

Wszystkie drużyny zaprezentowały bardzo wysoki poziom.

Jury, pod przewodnictwem wójta Pawła Dziewita, wyłoniło najlepsze zespoły.

Pierwsze miejsce zajęli przedstawiciele Publicznej Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza z Klwatki-Królewskiej, drugie dzieci i młodzież z Kuczek-Kolonii a trzecie - z Kłonówka-Kolonii.

Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy i nagrody a dzieci drobne upominki i słodycze.

Uczestnikom i ich opiekunom składamy gratulacje.

Zdjęcia z konkursu można obejrzeć pod adresem https://photos.app.goo.gl/fuJY1YyYvAUYgNsJ8

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 8 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyła się wieczornica patriotyczna, adresowana do społeczności lokalnej z terenu gminy Gózd.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: władze gminy Gózd na czele z wójtem - panem Pawłem Dziewitem, ksiądz kanonik Zbigniew Skorża, przedstawiciele instytucji oświatowych z terenu naszej gminy oraz licznie zgromadzona społeczność lokalna.

Uroczystość miała wzniosły charakter. Część oficjalną rozpoczęło wspólne odśpiewanie czterech zwrotek hymnu, następnie swój program artystyczny zaprezentowali uczniowie naszej szkoły.

Kolejnym punktem programu była prezentacja multimedialna przedstawiająca najważniejsze wydarzenia z historii naszej Ojczyzny.

Zostały również podsumowane działania podjęte w ramach projektu patriotycznego „Patriotyzm jest w nas”, realizowane w naszej szkole od listopada 2017 r. do listopada 2018 r.

Uroczystość uświetniły także występy wokalne zaproszonych gości oraz występ Koła Gospodyń Wiejskich „Gozdowianki”.

Swoje wiersze o tematyce patriotycznej zaprezentował lokalny poeta pan Jan Kiraga.

Uroczystość zakończyła się wspólnym odśpiewaniem Roty. Działaniami współtowarzyszącymi była wystawa historyczna „Wspomnień czar” oraz degustacja staropolskich potraw.

W dniu 9 listopada cała szkoła wzięła udział w akcji "Rekord dla Niepodległej". O godzinie 11:11 nauczyciele, pracownicy i uczniowie, zebrani na sali gimnastycznej, odśpiewali cztery zwrotki polskiego hymnu.

Uroczystości upamiętniające setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości była dla nas i dla przybyłych gości lekcją patriotyzmu i historii, hołdem wdzięczności złożonym tym, którzy walczyli o niepodległość Polski i dzięki którym dziś możemy żyć w wolnym kraju.

Zdjęcia i filmy z uroczystości można obejrzeć pod adresem: https://photos.app.goo.gl/PuuETDTy47p9vMiC6

Ślubowanie klas pierwszych

31 października w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość Ślubowanie uczniów klas pierwszych.

O godzinie 10: 00 do sali gimnastycznej przy dźwiękach muzyki Pierwszoklasiści, w obecności Dyrektora Szkoły, zaproszonych gości i Rodziców, pięknie zaprezentowali się w części artystycznej. Wyrecytowali wiersze, zaśpiewali piosenki, zatańczyli poloneza. Swoją postawą udowodnili przybyłemu na tą uroczystość Duszkowi Aplausowi i wszystkim obecnym, że każdy z nich zasługuje na miano ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Goździe.

Podczas składania ślubowania wszyscy pierwszoklasiści obiecali być dobrymi uczniami i wspaniałymi kolegami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po uroczystej przysiędze zostali pasowani ołówkiem przez Pana Dyrektora, co oznacza przyjęcie ich do społeczności szkolnej. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki od zaproszonych gości, młodszych i starszych kolegów i koleżanek.

W czasie uroczystości panowała podniosła atmosfera. Zdenerwowanie uczniów udzielało się również ich Rodzicom. Wzruszeni wspierali swoje pociechy w tak ważnym dla nich dniu.

Po skończonej akademii nasi bohaterowie wraz z rodzinami udali się na słodki poczęstunek, zorganizowany przez Rodziców.

Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów

w nauce. Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością! Powodzenia!

Zdjęcia z uroczystości można zobaczyć w albumie: https://photos.app.goo.gl/Lju8prGtK7Huv4cZ8


Jesteś widoczny - jesteś bezpieczny

30 października w naszej szkole Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie zorganizował imprezę w ramach kampanii społecznej "Jesteś widoczny jesteś bezpieczny", w której wzięli udział uczniowie klas III-VIII szkoły podstawowej.

Wszyscy uczestnicy wzięli udział w trzech panelach promujących bezpieczeństwo. Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu przeprowadzili naukę jazdy po torze rowerowym, policjanci z Komendy Miejskiej zapoznali uczniów z niebezpieczeństwami na drodze. Strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu omówili zasady udzielana pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Wszystkie dzieci otrzymały zestawy zawierające elementy odblaskowe.

Zdjęcia z wydarzenia można obejrzeć w albumie, który znajduje się pod adresem: https://photos.app.goo.gl/4iZRWnkQoK5FDTfr6

18 października 2018 r.

O godzinie 10.00 w Zespole Szkół w Goździe odbyła się, jak co roku o tej porze, próbna ewakuacja. Akcja przeprowadzenia próbnej ewakuacji przebiegała szybko, sprawnie i bez zakłóceń.

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

17 października 2018 roku o godzinie 10.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Goździe odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: wójt Gminy Gózd, pan Paweł Dziewit, dyrektor ZEAS-u, pan Józef Drab oraz ks. kan. Zbigniew Skorża.

Przedstawienie przygotowali uczniowie pod kierunkiem pań: Anny Popławskiej, Katarzyny Mazur, Edyty Miernik i Agnieszki Świgoń. Młodzi artyści pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie oraz przedstawicielka rady rodziców, pani Małgorzata Juźwik, docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Na zakończenie akademii głos zabrali: wójt Gminy, p. Paweł Dziewit oraz dyrektor szkoły, p. Sławomir Czyż, którzy podziękowali za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyli wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Pod koniec zostały wręczone Nagrody Wójta i Dyrektora wyróżnionym nauczycielom.

Zdjęcia z uroczystość znajdują się w albumie dostępnym pod adresem: https://photos.app.goo.gl/QtHbHvCLaatDKxAC8

Wystawa pamiątek

W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości podjęliśmy się zorganizowania w naszej szkole wystawy pamiątek związanych z odzyskaniem niepodległości i budową państwowości Polskiej.

Uprzejmie prosimy Państwa o pomoc i włączenie się w obchody tego święta. Dlatego zwracamy się z prośbą o poszukanie starych dokumentów, przedmiotów, fotografii związanych z historią Polski i wypożyczenie nam na czas trwania wystawy, czyli od 15 października do 16 listopada.

Z góry dziękujemy za zrozumienie i zaangażowanie w nasz wspólny projekt. Wszystkie przyniesione przez Państwa pamiątki oddamy zaraz po zakończeniu wystawy.

20 września 2018 r.

W czwartek, tj. 20 września 2018 roku, uczniowie klas I - VI szkoły podstawowej wezmą udział w elmeksowaniu zębów.


18 września 2018 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie z wychowawcami oddziałów, które rozpoczną się dnia

18 września (wtorek) o godzinie 16.00.

Po zebraniu zapraszamy reprezentantów oddziałów na spotkanie z dyrektorem Zespołu Szkół w Goździe.

3 września 2018 r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września 2018 r. o godzinie 10.00 na sali gimnastycznej.

Przedszkole rozpoczyna pracę 3 września od godziny 7:00.

Na Mszę Świętą zapraszamy o godz. 8:30 do Kościoła pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Goździe.